Płomień Nowa Wieś Grodziska

30.04.1963

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Klub KS "Płomień" został powołany do życia 30 czerwca 1963 roku. Początkowo występował w B klasie, jednak swoimi umiejętnościami odbiegał od B klasowych rywali.

Szybko awansował do wyższej klasy rozgrywek. W A klasie poziom był już wyższy. Pamiętajmy, że lata 70-dziesiąte to czasy świetności naszego pobliskiego rywala LZS Czapli. Płomień grał w tych rozgrywkach ze zmiennym szczęściem. Lata 90-dziesiąte to okres, gdy klub został zawieszony. Dopiero w sezonie 1999/2000 rozpoczął grę w B klasie.

Po wielu latach zmagań, w sezonie 2010/2011 drużyna zdobyła tytuł mistrza wcześniej wymienionej ligi i po raz drugi w historii Klubu wywalczyła awans do A klasy. Po krótkiej przygodzie w wyższej lidze drużyna niestety spadła i obecnie rozgrywa swoje mecze w V lidze B-klasy okręgu Legnickiego.

Wiadomości (utwórz nową)